Montaż płyt PCB to złożony proces, w trakcie którego wykonywanych jest wiele różnych czynności. W celu zapewnienia naszym klientom najwyższej jakości usług
oferujemy:

AOI Automatyczna inspekcja optyczna

Standardowa procedura kontroli jakości, oparta na obrazowaniu 2D/3D za pomocą urządzeń AOI jest wystarczająca do ocenienia poprawności montażu w przypadku widocznych połączeń lutowanych.

Dzięki inspekcji optycznej jesteśmy w stanie wykryć ewentualne uchybienia i w krótkim czasie dokonać korekty.

System AOI bardzo precyzyjnie wykrywa naznaczone i zaprogramowane błędy wykonywane w czasie montażu, dzięki czemu daje bardzo wysoką skuteczność, co jest jego najważniejsza zaletą.

Stosowanie automatycznej inspekcji optycznej jest niezbędne przy montażu płytek PCB. Dzięki tego typu kontroli jesteśmy w stanie na bieżąco eliminować błędy w produkcjach seryjnych na wczesnym etapie jak również eliminować wszystkie wadliwe sztuki.

Xray

Postępująca miniaturyzacja, a w ślad za nią idący coraz większy stopień
skomplikowania układów sprawia, że metody optyczne stają się nie
wystarczające. Pojawiła się luka, którą wypełniły urządzenia rentgenowskie. W naszej firmie nie zapominamy, że w ślad za zwiększającą się wydajnością musi iść ciągły wzrost jakości produktu końcowego.

Posiadamy w naszym parku technologicznym urządzenie rentgenowskie, 
które pozwala nam zaoferować stałą kontrolę nad naszym procesem produkcyjnym z detekcją zmian na poziomie 0,5 mikorna, a także dodatkową usługę prześwietlania pakietów elektronicznych na żądnie klienta niezależnie czy montaż został wykonany w naszej firmie, czy nie.

Zakres usług Xray:

  • ocena połączenia lutowanego na pcb o maksymalnym rozmiarze 460x340mm (mostki, luki powietrzne, wypełnienie przelotek dla elementów THT)

  • ocena wewnętrznej struktury krzemowej układów

  • pakiet zdjęć wraz z raportem oceniającym dopuszczalność według norm IPC indywidualne wyceny w razie specyficznych wymagań

  • szybkość wykonania (do 48 godzin od chwili dostarczenia pakietów do naszego magazynu)

Zapraszamy do kontaktu info@aszes.com.pl
Dla nowych klientów PIERWSZA INSPEKCJA GRATIS!